Стрічка історичних подій

Сімейні вечори

       Час від часу в приміщенні ГЦ «Небеса» організовують сімейні й родинні вечори, які започаткували ще 2014 року. Тут щоразу царює неповторна атмосфера, щоразу новий стиль оформлення залу, нові запрошені учасники, фотосесії, тематичні виклади, вікторини й багато іншого. Як запрошені гості в нас уже побували подружжя мерів міст, керівників державних установ, учених, священнослужителів різних конфесій. А родинні зустрічі особливі тим, що на них збираються цілі сімейства з дітьми.

Міжконфесійний собор

      17 червня 2013 року в м. Ланівці відбувся Міжконфесійний собор. Спільними зусиллями священнослужителів провели анкетування, у якому 8500 жителів Лановецького району підтримали ідею перенесення базарного дня з неділі на інший день тижня. Водночас провели громадські слухання й десятки різних зустрічей із представниками влади, які висловлювали всебічну підтримку, але коли справа доходила до прийняття цього рішення депутатами Лановецької міської ради, то питання провалювалося. На жаль, була подвійна гра. Ми ще не досягли бажаних результатів у питанні вшанування Дня Господнього, але цей рух посприяв об’єднанню священнослужителів різних конфесій у ще потужнішу силу.

Ми  віримо, що початий рух досягне своєї мети!

Декларація місту

     Автором Декларації місту є голова ГЦ «Небеса» Володимир Андрощук. Це сформовані вислови, де містяться проголошені принципи справедливості, поваги, милосердя, взаєморозуміння, гостинності, мирного співіснування й розквіту всіх мешканців міста. Запропонований текст Декларації підтримали представники всіх релігійних конфесій краю.

    28 липня 2008 року мер міста Ланівці Іван Ткачук усенародно проголосив текст Декларації на урочистому зібранні на честь 1020-ліття хрещення Київської Русі, і його утвердили як моральний, так і духовний закон для жителів міста.

    За рішенням виконавчого комітету, текст Декларації розміщено на пам’ятному знакові в центрі міста Ланівці. 9 лютого 2012 року наказом управління культури Тернопільської ОДА за № 14 об’єкт узяли на державний облік і визначили категорію пам’ятки як об’єкта культурної спадщини.

Допомога дитячим притулкам в Індії й Африці

      У 2008—2010 роках ми тісно співпрацювали з дитячими притулками в країнах Африки й в Індії. Ми допомагали волонтерам, які там живуть і працюють у лікарнях та школах, а також сім’ям, які живуть у жахливих умовах бідності в індійських нетрях.

 

Вечори талантів

      2005 року започаткували вечори талантів. Щоразу на таких вечорах створювалася неповторна атмосфера. Там виконували різні музичні номери, читали вірші, а потім за чашкою кави обговорювали цікаві теми й нові ідеї. Ми намагалися зробити все, щоб кожен відвідувач був почутий і відчув значущість та неповторність своєї особистості. Адже таланти, які має кожен з нас, є нашим найбільшим скарбом, завдяки якому ми не лише можемо збудувати своє життя, а й зробити щасливішими тих, хто поруч з нами.

Молодіжні кемпінги

    Протягом 1999—2006 років на території оздоровчого табору «Лісова казка» організовували проведення молодіжних кемпінгів. Незамінним організатором і керівником цього молодіжного дозвілля була Еймі Андрощук. Семінари, тренінги, ігри, душевні бесіди й вечірні багаття змінили долі десятків молодих людей, які приїжджали сюди з різних куточків України.

 

Акція примирення

      26 вересня 1999 року було знаменним днем для жителів Лановеччини. Ця акція була першою в Україні. Метою її проведення було покаяння за вину жителів Лановеччини всіх минулих поколінь, що були причетні до зради євреїв, знущань над ними і їхнього вбивства на наших землях. На тому місці, де розстріляли більш як 2500 євреїв, того дня зібралося кілька сотень людей. За запрошенням були присутні керівники й члени єврейської громади. Після проголошення молитви покаяння підписали Звернення,  яке вручили керівникові єврейської громади Тернополя й надіслали послові держави Ізраїль в Україні.

Школа іноземних мов

      1992 року було організовано школу іноземних мов з вивчення англійської, німецької та французької. Значний внесок у її започаткування зробила викладач канадського університету Наталя Ємець. Неодноразово відбувалися зустрічі учнів з різними іноземними делегаціями. Школа була базовою підготовкою для тих, хто хотів навчатися на факультетах іноземних мов. Сьогодні деякі з наших колишніх учнів працюють навіть у посольствах інших країн.

Акт християнського єднання

    25 липня 1992 року в редакції газети «Сіяч» було організовано круглий стіл за участю представників релігійних конфесій краю, представників влади й медіа. Мета цієї зустрічі полягала в тому, щоб закласти основи міжконфесійної стабільності й релігійної злагоди в регіоні. Це працює аж до сьогодні.

Меценатство для школи-інтернату

     Протягом 1991—1995 років товариство «Небеса» проводило меценатську діяльність у школі-інтернаті с. Нове Село Підволочиського району. За п’ять років тісної співпраці цю школу відвідали численні закордонні делегації, а дітям подарували, без перебільшення, тонни солодощів, одягу, засобів санітарії. Спонсорували також технічні засоби.

Співпраця із Червоним Хрестом України й Німеччини

     26 квітня 1991 року між товариством «Небеса» й Тернопільським обласним комітетом Червоного Хреста було підписано Угоду про співпрацю у сфері благодійної діяльності як на Україні, так і на міжнародному рівні. Здобутий статус учасника зовнішньоекономічних зв’язків і звільнення від митних платежів дозволили налаштувати співпрацю з Німецьким Червоним Хрестом. Унаслідок чого з м. Лінгена, Німеччина, приїхала перша колона вантажівок з гуманітарною допомогою до с. Юськівці Лановецького району. У цій делегації брали участь представники Німецького Червоного Хреста, бургомістр міста Лінген, журналісти й волонтери. Особливою причиною такої поїздки була подяка німців за роботу полонених українців у часи Другої світової війни.

     Покладений нами початок такої співпраці на сьогодні вже переріс у мегамасштабні благодійні проекти: обмін делегаціями, облаштування сільської школи, амбулаторії, територіального центру для літніх людей і будівлі районного Червоного Хреста,  забезпечення медикаментами районної лікарні та багато іншої діяльності, яка вже давно вийшла за межі нашої співпраці.

Духовно-просвітницькі заходи

     Після розвалу СРСР люди були духовно виснаженими. Протягом 1991—1993 років товариство «Небеса» проводило різні духовно-просвітницькі заходи в Тернопільській, Хмельницькій, Рівненській, Волинській Львівській і Житомирській областях. До парків і навчальних закладів, на стадіони й міські площі збиралися сотні, а подекуди й тисячі людей, щоб послухати духовну пісню, слово й помолитися Богу. У ті дні провели майже 150 таких заходів.

Організація всіляких заходів для дітей

      Починаючи з 1991 року, товариство «Небеса» охопило навчанням основ християнської моралі сотні дітей. Ми проводили дитячі фестивалі, конференції, туристичні походи, групи навчання, акції милосердя для дітей-сиріт тощо. А сьогодні продовжуємо навчати вже дітей тогочасних дітей.